Blog > Komentarze do wpisu

" Może powrócę do świata Harry

Siemson. Mam nowinkę. J.K. Rowling ogłosiła, że być może napisze kolejną książkę osadzoną w świecie, który stworzyła na potrzeby swojej bestsellerowej serii i przygodach Harry’ego Pottera. Jeśli tylko, jak dodała, "będzie miała natchnienie". 

– Gdybym miała jakiś naprawdę dobry pomysł osadzony w tamtym świecie, to na pewno bym taką książkę napisała – mówiła w wywiadzie dla BBC. – Pisanie książek o Harrym Potterze dawało mi wiele radości. Ale najpierw musi być pomysł. Nie chcę mechanicznie zanurzać się w tym świecie i na siłę łączyć jakichś wątków tylko po to, żeby potem dobrze to sprzedać. To byłoby nie w porządku, tym bardziej że książki z tej serii były dla mnie naprawdę ważne.

Ostatnia książka z serii, "Harry Potter i Insygnia Śmierci", ukazała się w 2007 r. – To było dla mnie bardzo trudne pożegnanie – mówi dziś pisarka. – Ale nie zmieniam zdania: historia Harry’ego Pottera jest zamknięta. Gdybym miała pisać jej kolejne części tylko po to, żeby na tym zarobić, to byłoby niepoważne. Miałam pomysł na siedem książek. Wiem, że pisanie kolejnych to byłyby łatwe pieniądze, ale nie mogę tego zrobić. Między innymi dlatego w ostatniej część znalazł się taki właśnie epilog. Epilog, w którym jednoznacznie napisałam że Harry prowadzi spokojne życie, na które zasłużył. Opowieść jest zamknięta.

AudFaced ϟ

 

sobota, 06 października 2012, audfaced

Polecane wpisy

  • Blog jest przeniesiony na Bloggera !!!!!

    Blog jest przeniesiony na stronę http://audvilla.blogspot.com/ to będzie dalsza kontynuacja. Z góry dzięki za wejścia tutaj i zapraszam tam :) Po raz

  • Harry Potter the best moments.

    Joł. Dzisiaj wstawiam kilka zdjęć przedstawiających najlepsze momenty w filmie Harry Potter. No dobra chyba starczy, ale to i tak nie są wszystkie ;d

  • 3 |

    A oto ranking najładniejszych aktorek według mnie. Miejsca się nie liczą. xd Miejsce 1. EMMA WATSON. Miejsce 2. PHOEBE TONKIN. Miejsce 3. CARIBA HEINE.